خب، فکر کنم یک وبلاگ نویس باید یک وبلاگ خوان قوی هم باشد تا بتواند با استخراج ایده های دیگران و کمی خلاقیت پست های بعدی خود رو آماده کند. قبلا هم همچین پستی انتشار دادم ولی الان یادم نیست و شاید خیلی از اون وبلاگ ها دیگه آپدیت نشده اند یا کلا از دایره بازی خارج شدن. قبل از اینکه این لیست رو بخونید، این ها وبلاگ های محبوب من هستند و قطعا هم نمیشه گفت بهترین وبلاگ های وبلاگستان هستند. لیست نمره ای نیست و اولویت بندی نشده، لطفا حاشیه بازی درنیارید.

وبلاگ محمد عباسی فرد

محمد، یکی از دوستان خوب من، یکی از استاد های من و یک نویسنده خلاق هست. وقتی محمد پست جدیدی رو توی وبلاگش آپدیت می کنه، هیجان خیلی زیادی دارم تا مطلب رو بخونم حس می کنم محمد یک جورایی تمام مطالب وبلاگش حساب شده و با برنامه ریزی قبلی هست و مثل من همینجوری یهویی نمیاد بنویسه و بره :دی

وبلاگ بهراد جاود

بهراد هم یکی از اون گیک های سفت و سختگیره. به نظر خود من بهراد وبلاگ نویس نیست، بهراد استاد وبلاگ نویسی است. هیچ وبلاگ نویسی (حداقل از اونایی که من میشناسم) اندازه بهراد درباره وبلاگ نویسی و فنونش اطلاعات و علم نداره. واقعا یک وبلاگ نویس با تجربه و زحمت کشه که توی این حرفه واقعا زحمت کشیده. خودم وقتی مطالب بهراد رو می خونم، کلی اشکال از خودم پیدا می کنم (هیچ وقتی حوصله ندارم برطرفشون کنم :دی) و هر روز منتظرم مطلب جدیدی رو توی وبلاگش انتشار بده.


وبسایت آقای روانشناس

سوشیانت زوازاده، یک دوست خوب، با اینکه اختلاف سنی زیادی داریم و من بیشتر بهش شبیه برادر بزرگ ترم نگاه میکنم، همیشه با من خیلی گرم و صمیمانه رفتار کرده. حقیقتا من زیاد از روانشناسی خوشم نمی اومد، کلی کلمه های قلمبه سولمبه و کلی اطلاعات عجیب غریب که آدم نمی دونه چیکارشون کنه. وقتی آقای روانشناس رو خوندم، تحت تاثیرش قرار گرفتم. اختلال ها رو به سادگی توضیح داده. از اونجا بود که من عاشق وبلاگ اقای روانشناس شدم (شایدم عاشق قلم سوشیانت؟) پیشنهاد می کنم، بخونید.

وبلاگ یحیی

یحیی، یک روزی یک نظری توی وبلاگم درج شد. از عقیده اون فرد خوشم اومد، توی قسمت وبسایت، وبلاگ یحیی بود. رفتم ببینم این بشر کیه؟ چیه ؟ کجاست ؟ و وقتی مطالبش رو خوندم. غرق در مطالبش شدم. یحیی همون وبلاگ نویسی هست که من می خواستم بشم. یکی که از کتاب هاش، فیلم و سریال هاش، سبک زندگیش می نویسه. اونجا بود که نشستم وبلاگ رو از اول خوندم. و رفت توی لیست وبلاگ های خوب من.

وبلاگ لذت وبلاگ نویسی

اقای میرزائی، شروع من در وبلاگ نویسی با تشویق ایشون شروع شد و من با توجه به قولی که دادم. هر آخر هفته ها یکی از پست های ایشون رو می خونم و فقط می آموزم. خیلی وقته که وبلاگشون آپدیت نشده ولی اونقدر این وبلاگ ارزش داره که باید هر روز اون رو بخونید، برای وبلاگ نویس های تازه کار، یک کتاب خیلی خوب می تونه باشه. آموزش هایی از یک با تجربه.

وبلاگ سالار کابلی

سالار کابلی، چی بگم ؟ بهتره دروغ نگیم. بیشتر از وبلاگش، لایو های اینستا و توییت هاشو دنبال می کنم ولی خب هر وقت پست جدیدی بزاره می خونم. از اونجایی که دولوپر هست و من کلا از کد بدم میاد، تنها پست هایی که درباره سبک زندگیش باشه رو دنبال می کنم. ولی وبلاگش برای دولوپر ها خیلی خیلی پر محتوا هست و هرز چندگاهی آموزش هایی رو قرار میده.