امروز من امتحان دینی داشتم اما چند تا از بچه نیز امتحان احکام داشتند. داستان از اونجایی شروع شد که من به همراه دوستان رفتیم توی سالن امتحانات و اول امتحان احکام از اون دوستان گرفته شد و سپس امتحان دینی رو گرفتند. اما قضیه این نیست !

من برای امتحان احکام دقیقا یادمه که ثبت‌نام نکردم اما وقتی اسم بچه ها رو خوندن که بیایند و برگه ها رو دریافت کنند! اسم من رو برای هم برای تفسیر سوره انسان خوندند، منم متحیر شده بودم چون مطمئن بودم، که اسمم رو برای ثبت نام ننوشتم، اما رفتم و برگه رو دریافت کردم و علت رو جویا شدم و با پاسخ عجیب معلمم رو به رو شدم  :/ 

دقیقا گفت : «حالا بنویس بره» یکم تعجب کردم و برگه رو همینطوری پر کردم و تحویل دادم. وقتی رسیدم خونه درباره اش فکر کردم و گفتم اگر همه کارهای ما اینطوری باشه دیگه اوضاع خیلی بیریخت میشه، یکم که بیشتر دقت کردم دیدم اوضاع همین الانشم بیریخته!

حالا دقیقا برا چی میخواستن که اکثر بچه ها این امتحان رو که برای آموزش پرورش هست، بدهند ؟ چون بعدش از ما خواستند با برگه یک عکس بگیریم و نشون بدن که چقدر داوطلب دارن که این آزمون رو بدهند (الکی مثلا مشتاق هستند)، واقعا خنده داره چون آزمون بعدیش که دینی بود یک سوالی درش وجود داشت که می‌گفت : "چند مثال از کار هایی دنیوی رو بنویسید که بر روی آخرت تاثیر ندارند" جوابشم می‌شد : "دنبال جاه و مقام بودن" و من واقعا متحیر شدم کسی که مجبور می‌کنه شاگردش یه آزمون رو الکی رد کنه و فقط بخاطر یک عکس که باعث بشه توی اداره امتیاز بیشتری بیاره! چطور می‌خواد معلم دینی باشه و امتحان احکام بگیره !؟

برداشت رو آزاد می‌زارم، نظری داشتید باهام به اشتراک بگذارید.